FAQ

Czy Psia Toaleta może zastąpić codzienne spacery z psem?

Nie. Pies to zwierze wymagające odpowiedniej, codziennej dawki ruchu, a Psia Toaleta do tego nie służy. W dalszym ciągu powinieneś wyprowadzać psa na spacer. Natomiast Psia Toaleta spowoduje, że pies nie będzie się załatwiał na całej powierzchni ogrodu między spacerami i zadba o higienę Twojego ogrodu.

Należy pamiętać, że jest to urządzenie sanitarne, a nie Petsitter. Jeśli nie masz czasu wyprowadzać psa na spacery to połączenie Psiej Toalety i zaufanego Petsittera będzie idealnym rozwiązaniem.

Czy Psia Toaleta jest zdrowa dla psiej psychiki?

Tak. Należy jednak pamiętać, że Psia Toaleta nie może zastąpić spacerów z psem, które oprócz potrzeb fizjologicznych spełniają szereg innych wymagań psiej psychiki.

Czy pies cierpi, jeśli nie może załatwiać się w całym ogrodzie?

Nie. W tym przypadku ogród należy traktować jak przedłużenie domu. Pies oczywiście lubi zostawiać informacje zapachowe, ale tak, jak nie może robić tego w domu (mimo że to byłoby dla niego w pełni naturalne), tak bez problemu może załatwiać się w jednym miejscu w ogrodzie.

Pamiętaj, że pies nie jest zmuszany do załatwiania się w Psiej Toalecie — to jego wybór. Wybór, który jest przez psa preferowany ze względu na większą atrakcyjność Psiej Toalety niż reszty ogrodu (dzięki feromonom) oraz dzięki dodatkowej motywacji z Twojej strony w postaci pochwał i nagród za załatwienie się w Psiej Toalecie.

Czy urządzenie jest prawdziwym środkiem zapobiegawczym?

Przede wszystkim należy pamiętać, że usuwanie stałych odchodów zwierzęcia to nie tylko rozwiązanie wizualne. Nie da się zbierać psiego moczu z trawnika. Nawet jeśli opiekun psa sprzątnie stałe odchody zaraz po ich wydaleniu przez psa, resztki nadal pozostaną na powierzchniach trawiastych i betonowych, które poprzez dotyk, koszenie itp. przedostają się do wód gruntowych, gleby, powietrza, domów, mieszkań, samochodów i całego środowiska, w którym żyjemy.

Zapobieganie jest jedynym sposobem na uniknięcie konsekwencji. Ogólnie rzecz biorąc, zapobieganie to także np. przepisy ruchu drogowego, edukacja, zdrowa dieta itp. W dziedzinie psich odchodów za zapobieganie odpowiada opatentowana na całym świecie Psia Toaleta, która chroni przed wpływem odchodów na środowisko, a także na nasze otoczenie oraz filtruje i neutralizuje zarazki.

Psia Toaleta zapobiegania i rozwiązuje problem zanieczyszczania środowiska przez psie odchody — pełni funkcję toalety dla psów i skupia w jednym miejscu odchody, którymi normalnie byłby pokryty cały ogród i otoczenie Twojego domu.

Dla jakich psów stacja jest odpowiednia?

Każdy pies niezależnie od wieku czy płci z łatwością przyzwyczaja się do Psiej Toalety. Potwierdzają to opinie setek naszych dotychczasowych klientów. Jeśli opiekun wprowadza toaletę zgodnie z naszymi zaleceniami, to w 90% przypadków proces ten zajmuje do 3 tygodni.

W dniu montażu otrzymasz od nas szczegółową instrukcję, która pomoże Ci podczas tego procesu. Natomiast jeśli pojawią się problemy, to możesz liczyć na bezpłatną pomoc naszego certyfikowanego behawiorysty. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz.

Czy mój pies samodzielnie będzie chodził do Psiej Toalety?

Tak, Psia Toaleta zawiera specjalny wkład feromonowy, który jest regularnie uzupełniany i stymuluje psa do wykonywania potrzeb w obrębie stacji. Na początku ważne jest, aby Twój zwierzak przyzwyczaił się do stacji i abyś zachęcał go do korzystania z niej, np. nagradzając go kilkoma przysmakami, jeśli wykona tam jakąś czynność. Pies przyzwyczai się wtedy do tego miejsca jako jedynego, w którym chce załatwiać swoje sprawy i nie będzie miał potrzeby robić tego nigdzie indziej.

Co sprawia, że stacja jest wyjątkowa?

Pierwszym unikatowym wyróżnikiem Psiej Toalety jest mieszanina filtrująco-absorpcyjna, która całkowicie filtruje mocz psa do postaci bezwonnej, nieszkodliwej cieczy, dzięki czemu do gleby i wód gruntowych nie przedostają się bakterie ani zarazki.

Zapobiega również kontaktowi psich odchodów z glebą. Spód stacji jest przepuszczalny, dzięki czemu woda deszczowa łatwo spływa i nie gromadzi się w jednym miejscu. Mieszanka filtrująco-absorbująca jest na tyle spójna, że nie jest zdmuchiwana przez wiatr.

Drugim elementem, który zdecydowanie wyróżnia Psią Toaletę na tle konkurencji i powoduje, że psy bardzo łatwo przyzwyczajają się do swojej osobistej toalety, jest opatentowana mieszanina psich feromonów. To dzięki niej psy traktują stację jak najlepsze miejsce do załatwienia swoich potrzeb.

Czy stacja na naszym podwórku nie będzie śmierdzieć?

Nie, dzięki specjalnemu wkładowi absorbcyjno-filtrującemu wszystkie zapachy są neutralizowane, co powoduje, że stacja jest bezzapachowa. Ponadto kosz na odchody stałe jest szczelny i uniemożliwia wydostawania się zapachów odchodów na zewnątrz.

Jak duża jest stacja i ile waży?

Średnica betonowej podstawy (dolnej części urządzenia) wynosi 115 cm, a wysokość jest różna dla każdego modelu. Całkowita masa wraz z wkładem filtrującym wynosi ok. 250 kg.

Gdzie należy umieścić stację?

To od Ciebie zależy, w którym miejscu ogrodu stacja będzie pasować wizualnie. Jeśli nie masz konkretnego pomysłu, nasz zespół instalacyjny z przyjemnością doradzi Ci odpowiednią lokalizację na Twojej działce. Najlepszym miejscem będzie okolica, w której najczęściej załatwia się Twój pies — wówczas proces wprowadzania stacji będzie trwał najkrócej, natomiast nie jest to warunek konieczny.

W jaki sposób odbywa się instalacja?

Najpierw poprosimy Cię o wskazanie dogodnego terminu. Następnie nasz profesjonalny zespół montażowy zorganizuje dostawę i instalację stacji, dzięki czemu nie będziesz musiał zajmować się żadnymi kłopotliwymi sprawami.

W większości przypadków stacje umieszcza się na nieutwardzonych powierzchniach (trawa, ziemia), wykopując okrąg o głębokości 5-10 cm i umieszczając w nim stację. Podstawa stacji posiada odpływy, przez które do gruntu przedostaje się przefiltrowana ciecz niestanowiąca zagrożenia. Nie ma problemu z umieszczeniem stacji na utwardzonej powierzchni.

Co się stanie, jeśli moje dzieci będą się tam bawić?

W tej chwili Twój ogród jest prawdopodobnie pełen bakterii, resztek odchodów i psiego moczu, które, choć zwykle niewidoczne istotnie wpływają na zdrowie Twoje i Twoich dzieci. Nierzadko zdarza się, że dzieci podczas zabawy w ogrodzie natkną się na brązową niespodziankę zostawioną przez Twojego pupila w trawie.

Posiadając Psią Toaletę, ograniczysz ten problem do obszaru samej stacji. Wystarczy wówczas wyjaśnić dzieciom, do czego służy stacja i że nie jest to piaskownica. Wówczas nie będzie trzeba się martwić o ich zdrowie, ponieważ będą miały cały ogród do zabawy, który jest czysty i wolny od niespodzianek, a Psia Toaleta pozostanie do użytku tylko dla Twojego psa.

Co zrobić, gdy stacja ulegnie uszkodzeniu?

Bieżące, drobne naprawy stacji są wliczone w regularną obsługę — serwis. Co najmniej 3 razy w roku przeprowadzimy ogólną konserwację sprzętu, podczas której stacja zostanie przywrócona do stanu początkowego. Bieżącymi, bezpłatnymi naprawami są objęte takie elementy jak element łączący słupek z betonową podstawą, łopatka do zbierania odchodów i elektronika (modele HOME i ROYAL).

Uszkodzenia, za które możemy Cię obciążyć dodatkowymi opłatami to przede wszystkim uszkodzenia kosza na odpady lub całej stacji w wyniku zdarzeń spowodowanych przez Użytkownika, jego rodzinę lub znajomych, czyli w sytuacji, gdy nie może być mowy o czynnikach losowych. Naszym celem nie jest zarabianie na naprawach. W przypadku wystąpienia powyższych uszkodzeń obciążymy Cię jedynie na realną kwotę, jaką poniesiemy podczas napraw.

Natomiast w razie, gdyby stacja uległa zniszczeniu np. z powodu przewróconego na nią drzewa w wyniku silnego wiatru lub innych czynników losowych, wymienimy ją na nową w ciągu 7 dni od zgłoszenia.

Użytkownik stacji jest zobowiązany do informowania nas o wszelkich zauważonych uszkodzeniach, a zwłaszcza tych, które uniemożliwiają bezpieczne korzystanie z urządzenia.

Dlaczego powinniśmy wybrać właśnie to rozwiązanie?

Psia Toaleta jest i będzie jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniem dzięki chroniącemu ją światowemu patentowi. Nie ma też żadnego równie skutecznego urządzenia służącego jako toaleta dla psów, co wynika z informacji przekazywanych nam bezpośrednio przez klientów.

Żadne inne rozwiązanie nie łączy w sobie wszystkich zalet, które posiada Psia Toaleta.

  1. Zajmuje mało miejsca.
  2. Znakomicie komponuje się z ogrodem, wzbogacając go wizualnie, a nie ujmując mu.
  3. Skupia wszystkie psie nieczystości w jednym miejscu dzięki unikatowemu feromonowi.
  4. Zapobiega wysychaniu, trawnika, krzewów i drzew.
  5. Neutralizuje zapachy odchodów.
  6. Chroni elewację Twojego domu i innych obiektów na terenie nieruchomości.
  7. 90% psów przyzwyczaja się do Psiej Toalety w ciągu pierwszych trzech tygodni od instalacji.